• Aktualnośći

Wisła Krakbet Kraków obroniła tytuł

4-03-2013 6:13     wyświetleń (3000)     dodał: SC

Wisła Krakbet Kraków podczas odbywających się w Mielcu Młodzieżowych Mistrzostw Polski obroniła tytuł w kategorii U-16.

Młodzi futsalowcy Wisły Krakbet Kraków okazali się bezkonkurencyjni podczas finałowego turnieju mistrzostw Polski do lat 16. Podczas zawodów w Mielcu wiślacy wygrali wszystkie pięć meczów, w tym finał z Rekordem Bielsko-Biała 5:2.

Na najniższym stopniu podium staneli zawodnicy Unisława Team Unisław, którzy w meczu o brązowe medale pokonali SMS Słupsk 5:4

Zawodnicy Białej Gwiazdy świetnie wywiązali się z roli faworyta, nie pozostawiając rywalom złudzeń, komu należy się tytuł mistrzowski. Najtrudniejszą przeprawę mieli w ćwierćfinale, w którym ich przeciwnikiem był zespół Sprintera Kłaj. Wiślacy, pomimo, że posiadali w tym spotkaniu przewagę, nie zdołali rozstrzygnąć go na swoją korzyść w regulaminowym czasie gry. Okazali się jednak skuteczniejsi w egzekwowaniu rzutów karnych, które wygrali 4:3.

Mecz finałowy z Rekordem Bielsko-Biała toczył się pod dyktando Białej Gwiazdy. Wiślacy już do przerwy prowadzili 3:0, a w drugiej połowie umiejętnie kontrolowali przebieg gry. Ostatecznie wygrali 5:2 i bezapelacyjnie zdobyli tytuł mistrzowski.

Królem strzelców turnieju został zawodnik Wisły, Norbert Bębenek, który w pięciu meczach strzelił 10 bramek. Najlepszym bramkarzem turnieju został również zawodnik Wisły Krakbet, Marcin Górkowski. Tytuł MVP turnieju finałowego trafił w ręce Michała Trąbki z  Gwiazdy Ruda Śląska.

copyright: Rekord SI